اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر اماکن را بشناسیم :

دستگاه ان وی ار DIESPI-P-NV-3110 ظرفیت ذخیره سازی دوربین مداربسته
ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته
دسامبر 31, 2020
عمر دوربین مداربسته اصفهان
عمر دوربین مدار بسته به چه عواملی بستگی دارد ؟
ژانویه 13, 2021

اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر اماکن را بشناسیم :

اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر

اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر اماکن را بشناسیم :

اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر در هر نوع و شکلی مشابه یکدیگر هستند و همه آنها قاعده و قانون یکسانی در کارکردشان دارند. زمانی شاهد دقیق ترین عملکرد دزدگیر اماکن خواهیم بود که یک انتخاب هوشمندانه و کارشناسانه ، نصب حرفه ای و بازرسی و عیب یابی به موقع داشته باشیم.

بگذارید مقاله را با تعریف مختصری از کلمه دزدگیر آغاز کنیم :دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت دستگاهی است که اگر شخص یا اشخاصی به محدوده مشخص شده تجاوز کنند با اعلام هشدار و آژیر یا صدا و یا نور ،افراد حاضر در محل را از حضور فرد بیگانه و مزاحم آگاه می سازد.

همانطور که گفته شد همه دزدگیر ها دارای ساختار یکسانی هستند و بوسیله یک کلید دستی یا قفل رمز گذاری شده و یا در مدل های پیشرفته و به روز از طریق کنترل از راه دور خاموش و روشن می شوند. برای اینکه بدانیم عملکرد دزدگیر اماکن به چه صورتی است باید از اجزای داخلی آن آگاه شویم.

 

ساختار کلی عملکرد دزدگیر اماکن :

۱. دستگاه مرکزی :

یا همان پنل مرکزی که مغز دستگاه دزدگیر تلقی می شود و نقش اصلی را در عملکرد دزدگیر اماکن دارد. این قسمت سیگنال ها را از حسگرها و سنسور ها موجود روی دستگاه دریافت می کند و به هشدار دهنده ها دستور های لازم را ارسال می کند.

برای اینکه دستگاه دزدگیر تحت هر شرایطی فعال باشد یک باتری تغذیه نیز داخل سیستم تعبیه می شود تا در صورت قطع برق یا بروز ایراد در سیم کشی ، جریان برق را به مدت 48 ساعت به دستگاه برساند.

۲. چشم الکترونیکی :

یا همان سنسور مادون قرمز (PIR) که بر اساس تکنولوژی مادون قرمز ساخته شده است. بدین صورت که دستگاه اشعه مادون قرمز را در منطقه مورد نظر با نظم و اصول خاصی می تاباند و اگر فرد یا افرادی به این محدوده وارد شود این نظم و اصول بر هم می خورد و در نتیجه حسگر ها فعال شده و هشدار اعلام می شود. چشم الکترونیک انواع مختلفی دارد که برای داشتن بهترین عملکرد دزدگیر اماکن باید بر اساس مکان نصب ، نوع مناسبی را هوشمندانه انتخاب کرد.

۳. نوع آژیر هشدار :

حساس ترین و حیاتی ترین جزء یک دستگاه دزدگیر آژیری است که بعنوان هشدار اعلام می شود که اگر به درستی عمل نکند در واقع عملکرد دزدگیر اماکن دچار اختلال می شود.می توان گفت که صدای بلند یک دزدگیر نکته مثبتی برای آن محسوب می شود اما نوع آژیر بر اساس محل نصب (داخلی یا خارجی )تعیین می گردد

اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر

۴. چراغ هشدار دهنده چشمک‌زن :

این چراغ همزمان با هشداری صوتی فعال شده و اعلام وضعیت خطر می کند. شاید بگویید این چراغ چه تاثیری بر عملکرد دزدگیر اماکن دارد؟وجود این قسمت برای افراد ناشنوا که قادر به شنیدن هشدار های صوتی نیستند کاربردی است.

۵. حسگر های در و پنجره :

این حسگر ها بر روی نقاط متحرک از جمله در و پنجره نصب می شوند و دارای دو قسمت هستند که یک قسمت بر روی بخش ثابت در یا پنجره و قسمت دیگر بر بخش متحرک نصب می شود به عبارت دیگر جفت هم هستند و در صورت ورود افراد بصورت غیر قانونی به محل این دو قسمت از هم فاصله گرفته و سیگنال ها را به دستگاه مرکزی ارسال کنند و باعث پخش هشدار در سطح محل شوند. علاوه بر این مورد ، حسگر های حرکتی نیز وجود دارند که در اتاق هایی که دارای اشیایی گران بها و یا گاو صندوق و … هستند نصب می شوند و با حرکت جسمی ، هشدار های سیستم به صدا در می آید.

۶. شماره گیر اتوماتیک :

این دستگاه در کنار پنل مرکزی نصب می شود. نقش این قسمت در عملکرد دزدگیر اماکن این است که در صورت اعلام هشدار صوتی و نوری بطور خودکار با شماره های ذخیره شده تماس گرفته و پیام اضطراری به آنها داده می شود.

۷. پدال یا شاسی اضطراری :

زمانی که نمی خواهیم عملیات دزدگیر اماکن بطور خودکار وارد عمل شود ، این کار بوسیله پدال یا شاسی توسط صاحب مغازه یا خانه انجام می گیرد. معمولا این پدال ها یا شاسی ها در نقاط مخفی که دسترسی صاحب مکان به آنجا بیشتر است نصب می شود. با فشردن آن اطلاعات محلی که مورد سرقت قرار گرفته به نزدیک ترین مرکز پلیس ارسال می شود.

 

ویژگی هایی که باعث بهتر شدن عملیات دزدگیر اماکن می شود:

 

وجود گارانتی در ما هوشمند بهترین فروش دزدگیر در اصفهان  ، حافظه ثبت و ذخیره بالا ، قابلیت اتصال شاسی به اعلام حریق ، دارا بودن بلند گو های پر قدرت ، سرعت شماره گیری بالا پس از هشدار ، شارژ اتوماتیک جهت افزایش طول عمر باتری ، مجهز بودن به صفحه کنترل LCD برای ارتباط راحت تر ، ارسال گزارشات منظم از طریق پیامک و دارا بودن برنامه برای گوشی های هوشمند از جمله ویژگی هایی هستند که باعث هرچه بهتر شدن عملیات دزدگیر اماکن می شود.

 

دوربین مداربسته اصفهان

سیستم اعلام حریق اصفهان

دزدگیر در اصفهان

شرکت های دوربین مداربسته در اصفهان

هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button