تاثیر دوربین مداربسته در افزایش امنیت

مزایای دوربین مداربسته
مزایای دوربین مداربسته
سپتامبر 1, 2021
قسمت اول نکات خرید دوربین مدار بسته
قسمت اول نکات خرید دوربین مدار بسته
نوامبر 10, 2021

تاثیر دوربین مداربسته در افزایش امنیت

تاثیر دوربین مداربسته در افزایش امنیت

تاثیر دوربین مداربسته در افزایش امنیت

تاثیر دوربین مداربسته در افزایش امنیت چگونه سیستم های نظارت دوربین مدار بسته می توانند امنیت را بهبود بخشند؟ سیستم‌های نظارتی مدار بسته تلویزیونی (CCTV) در دهه گذشته پیشرفت‌های تکنولوژیکی فوق‌العاده‌ ای داشته‌اند، نه تنها در قابلیت‌های فردی، بلکه  در توانایی ارتباط با سایر فناوری‌های امنیتی .

کارشناسان صنعت می گویند سه راه اصلی برای استفاده از سیستم های دوربین مدار بسته وجود دارد که به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند.

در اینجا به نظر می رسد که دوربین مدار بسته زمانی که با سایر روش های کاهش جرم و جنایت مانند بهبود نور ، نگهبانان و فضای محافظت شده ترکیب شود ، بیشترین تأثیر را دارد. نشان داده شده است که دوربین ها به خودی خود جرایم وسایل نقلیه را به ویژه در پارکینگ ها کاهش می دهند.

محققان به طور مداوم گزارش می دهند که تلاش برای کاهش یا جلوگیری از جرم پیچیده است (همانطور که علل وقوع جرم پیچیده هستند) و اشاره به یک روش که فقط  جرم را کاهش دهد مسیر اشتباه است.

اکثر شهروندان در اصفهان بیان می کنند که با دوربین مداربسته اصفهان نصب شده احساس امنیت بیشتری می کنند.

به طور کلی، برای درک تأثیر واقعی دوربین ها بر جرم و جنایت به تحقیقات بیشتری نیاز است ، اما این پیام واضح وجود دارد که دوربین مداربسته زمانی که با روش های دیگر ترکیب شود، مؤثرتر است.

 

نتیجه گیری کلی در مورد تاثیر دوربین مدار بسته در افزایش امنیت :

  • دوربین مداربسته در مناطق کوچک بسته کار می کند
  • هر چه تعداد دوربین ها در یک منطقه بیشتر باشد، احتمال کاهش جرایم بیشتر می شود.
  • دوربین مدار بسته در کاهش سرقت خودرو و سایر جرایم اکتسابی موثرتر بود.
  • پروژه‌های ویژه کاهش جرم موفقیت‌آمیزتر است، به‌ویژه زمانی که پلیس مستقیماً درگیر آن باشد
  • دخالت پلیس در اتاق کنترل دوربین منجر به موفقیت بیشتر شد
  • دوربین مداربسته زمانی موفق تر است که در کنار سایر روش های بازدارنده جرم کار می کند
  • نور در اطراف دوربین مهم است

کاربردهای رو به رشد سیستم های نظارت دوربین مدار بسته

با کارآمدتر شدن فناوری‌های ضبط و ذخیره‌سازی و نرم‌افزارهایی مانند تجزیه و تحلیل ویدیویی، سیستم‌های نظارت دوربین مداربسته به یک ابزار  جمع‌آوری شواهد پس از وقوع یک رویداد تبدیل شده اند .

اما از آنجایی که سیستم های نظارت دوربین مدار بسته راحت تر با دستگاه های مانیتورینگ، سیستم های هشدار و دستگاه های کنترل دسترسی ادغام می شوند، سومین کاربرد دوربین مدار بسته در حال افزایش است: کمک به پرسنل امنیتی برای شناسایی و قطع نقض های امنیتی در زمان وقوع یا حتی قبل از وقوع آنها.

الگوریتم‌های ویدیویی هوشمند، مانند تشخیص حرکت پیچیده، می‌توانند الگوهای راه رفتن غیرعادی را شناسایی کنند و به نگهبان هشدار دهند تا یک صفحه ویدیویی خاص را تماشا کند. الگوریتم‌های تشخیص شی می‌توانند فردی را که ممکن است به سادگی در حال پرسه زدن باشد، یا حتی یک کیف یا شیء مشکوک دیگری را که در جایی که نباید رها شده است، شناسایی کنند. هچنین  سیستم می تواند به نگهبان نظارت هشدار دهد تا اقدامات مناسب انجام شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button