سیستم هوشمند Bms
سیستم هوشمند Bms
جولای 1, 2021
مدت ضبط تصاویر دوربین مدار بسته   
مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته
آگوست 5, 2021

ساختمان هوشمند

همه چیز درباره تعامل سیستم ها در ساختمان هوشمند

همه چیز درباره تعامل سیستم ها در ساختمان هوشمند

ساختمان هوشمند به ساختمانی گفته می شود که تمام مکان ها و تجهیزات مورد استفاده در آن از برنامه ریزی های سیستم های هوشمند برخوردار می باشند تا بتوانند سبب آسایش افراد و مدیریت آن مکان ها شوند. ما در این مقاله سعی می کنیم به بررسی نحوه تعامل سیستم ها بپردازیم.

عنوان اصلی محتوا:همه چیز درباره تعامل سیستم ها در ساختمان هوشمند
خلاصه محتواساختمان هوشمند به ساختمانی گفته می شود که تمام مکان ها و تجهیزات مورد استفاده در آن از برنامه ریزی های سیستم های هوشمند برخوردار می باشند تا بتوانند سبب آسایش افراد و مدیریت آن مکان ها شوند. ما در این مقاله سعی می کنیم به بررسی نحوه تعامل سیستم ها در ساختمان هوشمند بپردازیم.

 

نحوه تعامل سیستم ها 

انواع سیستم های هوشمند روشنایی، امنیتی، ضد سرقت، اطفاء حریق، رفت و آمدهای کنترل شده، موتورخانه، گرمایش از کف و تهویه مطبوع و … در انواع ساختمان های هوشمند موجود است که باید به صورت یکپارچه با یکدیگر عمل کنند.

در صورت درست کار نکردن یکی از این سیستم ها ممکن است، عملکرد دیگر سیستم ها نیز تحت شعاع قرار گیرد و در روند انجام آنها نیز اختلال ایجاد شود.

تعامل بین این سیستم ها همگی از طریق اینترنت و برنامه های نرم افزاری برنامه ریزی شده امکان پذیر است و مدیریت ساختمان باید تمام آنها را زیر نظر بگیرد و در صورت ایجاد و مشاهده نخستین خطا در یکی از این سیستم ها نسبت به رفع آن اقدام کند.

به طور مثال ایجاد مشکل در روشن و خاموش شدن خودکار لامپ های راهروها و پلکان ها، ممکن است در عملکرد سیستم های هوشمند امنیتی و ضد سرقت نیز اختلال ایجاد کند.

بحث ایجاد یک ساختمان هوشمند و برقراری تعامل و همکاری بین زیرسیستم های آن با یکدیگر از دهه های گذشته در کشورهای مختلف بررسی شده و برای مکان های متفاوت داخلی و بیرونی ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفته است.

این سیستم ها به خوبی می توانند هزینه ها را کم کنند و سبب استفاده بهتر از امکانات محل مورد نظر که مجهز به سیستم های هوشمند شده است، باشند. قابل ذکر است که امروزه استفاده از این سیستم ها در ایران نیز در مکان های مختلف نیز رواج پیدا کرده است.

سما هوشمند گامی بزرگ در زمینه هوشمند سازی ساختمان در اصفهان نظیر دوربین مدار بسته در اصفهان ، نصب دزدگیر در اصفهان و سایر موارد مربوط به هوشمندسازی برداشته است .

جای تردیدی نیست که یکی از مهمترین بحثهای  جنجال برانگیز قرن جاری در سراسر جهان مسأله صرفه جویی است به طور کلی روشهای گوناگونی برای حفظ منابع  وجود دارد. معمول ترین روش، صرفه جویی می باشد که از طریق فرهنگ سازی میسر است. جدیدترین ایده برای حفظ انرژی ،نصب تجهیزات و سیستم های مدرن می باشد که به همین منظور در نظر گرفته شده اند. سیستم های مدیریت انرژی ساختمان از این جمله اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button