دوربین مدار بسته در اصفهان
دوربین مدار بسته اصفهان
می 11, 2020
HVR
جولای 28, 2020

سیستم اعلام حریق اصفهان

سیستم اعلام حریق اصفهان

سیستم اعلام حریق اصفهان

سیستم اعلام حریق اصفهان

سیستم اعلام حریق اصفهان :

شرکت سما هوشمند عرضه کننده بهترین  انواع سیستم اعلام حریق اصفهان  می باشد .

آتش سوزی یکی از خطرناک ترین رویدادهای ممکن است .

در  دنیا هر دقیقه یک بار اتفاق می افتد.

در حالی که آتش در بعضی موارد می تواند دوست ما باشد ، در صورت عدم کنترل و اجازه ادامه آن از طریق یک ساختمان ، می تواند بدترین دشمن ما باشد.

البته آتش سوزی مخرب است و دود ناشی از آتش فضایی سمی و خطرناک را ایجاد می کند.

تشخیص سریع آتش سوزی و کنترل آن می تواند سالانه چندین هزار نفر ، هزاران مصدوم و میلیون ها دلار خسارت در املاک نجات دهد.

زمینه ضرورت شناسایی زود هنگام آتش به جایی رسیده است که آشکارسازهای دود و دستگاه های آلارم با هم ترکیب شده اند تا به سیستم های ایمنی زندگی تبدیل شوند.

هدف از سیستم اتوماتیک اعلام حریق ( سما هوشمند اصفهان ) ، شناسایی یک حادثه ، هشدار به صفحه کنترل و افراد مناسب و اطلاع رسانی به سرنشینان ساختمان برای نجات سریع جان افراد است .

 

سیستم اعلام حریق اصفهان

سیستم های اعلام حریق  چیست و چه قدر عمر دارند ؟

دستگاه های ردیابی ، از ردیاب های دود و آشکارسازهای حرارتی گرفته تا ردیاب های چند ظرفیتی ، که دارای چندین عملکرد در یک آشکارساز است ، دستگاه را شناسایی می کنند.

بسیاری از آشکارسازهای تولید شده امروزه دارای سوئیچ های آدرس پذیر هستند که در ردیاب موجود است و به ردیاب این امکان را می دهد تا FACP را دقیقاً در محل آتش سوزی اعلام کند.

دستگاه های تشخیص وجود دود یا ذرات احتراق را تشخیص می دهند و سپس FACP را در مورد یک مشکل هشدار می دهند.

سیستم شناسایی آتش امروز از FACP (پانل کنترل زنگ آتش) تشکیل شده است – این مغز سیستم است و قادر به تصمیم گیری سریع است.
سیستم اتوماتیک آتش نشانی ، مانند هر دارایی دیگر ، طول عمر 10 تا 15 سال دارد.

بعد از گذشت 15 سال ، دیگر قابل اعتماد نیست و ممکن است قطعات برای تعمیر آن در دسترس نباشد.

سیستم اعلام حریق اصفهان

سیتم آتش نشانی شما همچنین می تواند:

  • سیستم های سرکوب آتش را  تخلیه کنید.
  • برای اطلاع از سایر رویدادها از جمله هوای شدید ، تروریسم ، تهدیدهای مربوط به بمب ، حوادث خطرناک شیمیایی ، تخلیه و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
  •  FACP های مدرن برای ارتباط دو طرفه با افرادی که در دام افتاده اند ، ممکن است دارای تلفن های همراه در راه پله ها و آسانسور باشند.
  • ردیاب های مونوکسید کربن را کنترل کنید.

به خاطر داشته باشید که تعدادی دستگاه شناسایی تخصصی وجود دارد که به منظور افزایش ایمنی زندگی و کاهش پتانسیل آلارم ناخواسته یا مزاحم طراحی شده اند.

همچنین متخصصان واجد شرایطی وجود دارند که می توانند در بررسی شرایط عملکرد شما کمکهای ارزنده ای انجام دهند و راهنمایی و توصیه هایی را برای نیازهای شما ارائه دهند.

 

سیستم اعلام حریق اصفهان

نحوه ارتباط و نجات جان افراد

سیستم های اعلام حریق  ممکن است یافته ها را با سایر ردیاب های منطقه تأیید کند ، در نتیجه احتمال ایجاد مزاحمت یا هشدارهای کاذب را کاهش می دهد.

ممکن است دستگاه های اطلاع رسانی شنیداری و بصری را فعال کند ، که به سرنشینان ساختمان هشدار می دهد که اقدامی انجام دهند.
دستگاههای اطلاع رسانی ممکن است شاخ بلند، یک چراغ چشمک زن ، یک زنگ،  یا بلندگو با صدای بلند باشد که دستورالعمل های کلامی را برای سرنشینان اعلام می کند.
ممکن است فقط در طبقه های خاصی از ساختمان فعال شود. در مشاغل بلند مرتبه ، هشدار در مورد آتش سوزی ، طبقه بالا و طبقه زیر معمول است.

این امر نیاز به تخلیه کل ساختمان را کاهش می دهد.

در بیمارستان یا مرکز مراقبت های ویژه ، FACP فقط ممکن است افراد خاصی را آگاه کند تا به کارمندان اجازه دهند وضعیت را بررسی کرده و برای تخلیه عمومی تصمیم بگیرند.

توجه به این نکته ضروری است که کلیه سیستم های اعلام حریق و آشکارسازی آتش نیاز به مراقبت و نگهداری دوره ای دارند.

بسته به AHJ محلی (دارای صلاحیت قانونی) ، ممکن است شرایط لازم برای آزمایش سالانه ، نیمه سالانه یا ماهانه سیستم وجود داشته باشد.

آزمایش باید توسط پرسنل متخصص و مجرب سمت هوشند عرضه کننده و پشتیبانی سیستم های اعلام حریق در اصفهان انجام شود.

یک سیستم صحیح نصب شده و نگهداری شده موجب نجات جان انسانها و خسارت املاک می شود.

 

سیستم اعلام حریق اصفهان

برای پرسش ” چرا سیستم اعلام حریق مهم است ” چه جوابی داریم ؟

طبق جمله معروفی که میگه ؛ پیشگیری بهتر از درمان است می توان دریافت که هر چقدر زودتر از وقوع یک اتفاق ناگوار و خطرساز جلوگیری کنیم شاهد تلفات جانی و مالی کمتری خواهیم بود.

بنابراین با این پیش زمینه می توانیم پاسخ این سوال را بدهیم که چرا سیستم اعلام حریق مهم است ؟

سیستم اعلام حریق جهت پیشگیری و مقابله با آتش سوزی در ساختمان ها و اماکن مختلف از جمله ساختمان های اداری ، مسکونی ، تجاری ، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از سیستم اعلام و اطفا حریق سبب جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی بسیاری در مواجهه با حوادث ناگوار آتش سوزی می شود .

بنابراین تجهیز ساختمان ها به سیستم اعلام حریق امری ضروری و مهم و حیاتی می باشد. چرا که سیستم اعلام حریق علاوه بر محافظت از جان انسان های محاصره شده در آتش و همچنین جان آتش نشانان ، سبب کاهش ضررهای مالی و مادی وارده نیز می شود.

یکی از غم انگیزترین و تاسف بارترین اتفاقات چند سال اخیر در حوزه آتش سوزی ،حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو بود که در آن حادثه عده زیادی علاوه بر از دست دادن سرمایه و کسب و کارشان ، دچار ضررهای جانی هم شدند.

در این حادثه آتش نشانان فداکاری هم جان خود را از دست دادند که اگر این ساختمان به سیستم اعلام حریق مجهز بود به محض ظهور اولین جرقه آتش سنسور های سیستم فعال می شد و با اعلام هشدار ساکنین را آگاه می ساخت و شاهد هیچ صدمه ای نبودیم.

اما متاسفانه مدیران و مسئولان ساختمان ها به دلیل هزینه بالای نصب و رسیدگی به سیستم اعلام حریق در استفاده از آن سستی می کنند و اغلب سیستم های اعلام حریق که در ساختمان ها نصب می شود بعد از 3 ، 4 ماه غیر فعال می گردد.

این در حالی است که بر اساس مقررات ملی ساختمان مبحث ۱۳ و مقررات سازمان آتش نشانی ساختمان ها موظف به استفاده از سیستم های اعلام و اطفا حریق هستند.

با توجه به مطالبی که گفته شد ضرورت و اهمیت وجود سیستم اعلام حریق مشخص گردید و دیگر جایی برای پرسش سوال ” چرا سیستم اعلام حریق مهم است ؟ ” وجود ندارد.

 

دلایلی برای اینکه چرا سیستم اعلام حریق مهم است ؟

هنگامی که در یک ساختمان تجاری آتش سوزی رخ می دهد و سیستم اعلام حریق به موقع هشدار می دهد و نیرو های امداد و نجات سریع تر در محل حادثه حضور می یابند.

در نتیجه آسیب کمتری به اموال و کسب و کار ساکنین آن ساختمان وارد می شود و افراد آسیب دیده در مدت کوتاه تری و با صرف هزینه کمتری می توانند به شرایط معمولی و قبل از آتش سوزی برگردند.

سیستم اعلام حریق بصورت 24 ساعته و شبانه روز فعال است و حتی زمانی که شما در محل کار ، خانه و … نباشید و سنسورهای سیستم دود و یا حرارتی را احساس کنند بطور اتوماتیک به سازمان آتش نشانی اطلاع می دهد .

برمی گردیم به سوال اول مقاله : چرا سیستم اعلام حریق مهم است ؟ بطور مختصر و مفید می توان گفت برای حفاظت از جان و مال انسان ها .

 

انواع سیستم اعلام حریق اصفهان

سالانه بیش از 2800 نفر در آتش سوزی خانه ها در ایالات متحده جان خود را از دست می دهند. مرگ و میر ناشی از آتش سوزی معمولاً نتیجه تنفس دود سمی است و بیشتر آتش سوزی های کشنده در شب رخ می دهد. مردم اغلب هنگام آتش سوزی در خواب هستند و دود ممکن است آنها را بیدار نکند تا دیر نشده باشد. بنابراین ، داشتن هشدارهای دود فعال برای هشدار خانواده ها از خطر آتش سوزی بسیار مهم است. به طور کلی ، دو نوع هشدار دهنده دود در خانه وجود دارد: فوتوالکتریک و یونیزاسیون.

 

هشدار  فوتوالکتریک

سیستم اعلام حریق فوتوالکتریک بیشتر به آتش سوزی کند پاسخ می دهند. این آتش سوزی ها مقدار زیادی دود تولید می کنند.
سیگار ، آتش  در شومینه و اتصالی های برقی از علل متداول آتش سوزی است.
آتش سوزی اغلب از  پرده ، روتختی ، فرش و مبلمان شروع  می شود.

هشدارهای دود یونیزاسیون

سیستم اعلام حریق اصفهان  یونیزه سریعتر به آتش سوزی سریع پاسخ می دهند. این آتش سوزی ها به سرعت مشتعل می شوند و شعله های بزرگی تولید می کنند ، اما دود کمتری تولید می کنند.
دلایل متداول آتش سوزی مواد قابل احتراق هستند که به سرعت می سوزند ، مانند بنزین یا سایر مایعات قابل اشتعال ، روزنامه ها ، محصولات تمیز کننده و پخت و پز.

 

نکات سیستم اعلام حریق

اداره آتش نشانی توصیه می کند که خانواده ها هردو نوع سیستم اعلام حریق اصفهان را داشته باشند زیرا پیش بینی اینکه چه حریقی ممکن است شروع شود ، غیرممکن است. اگرچه هر دو نوع هشدار دهنده دود ، دود ناشی از هرگونه آتش سوزی را تشخیص می دهند ، اما تشخیص زود هنگام می تواند تفاوت بزرگی در فرار ایمن ایجاد کند.
زنگ هشدارهای ترکیبی که شامل هر دو نوع سنسور در یک دستگاه است نیز موجود است.
برای افزایش ایمنی ، خانواده ها باید سیستم اعلام حریق  خود را به هم متصل کنند. این بدان معناست که دود تشخیص داده شده توسط یک زنگ هشدار سایر آلارم های موجود در خانه را نیز به صدا در می آورد.
هشدار دهنده دود را در تمام سطوح خانه ، حتی در زیرزمین نصب کنید. همچنین هشدار دود را در خارج از هر محل خواب و داخل هر اتاق خواب نصب کنید.
ماهانه هر سیستم را تست کنید.
باتری هشدار دود را سالی یکبار عوض کنید و در هر زمان زنگ هشدار باتری را شنیدید که کم است بلافاصله اقدام کنید
هشدارهای دود را هر 10 سال یکبار تعویض کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button