هوشمند سازی بیمارستان
هوشمند سازی بیمارستان
ژوئن 17, 2021
سیستم هوشمند Bms
سیستم هوشمند Bms
جولای 1, 2021

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند

همه چیز درباره سیستم روشنایی هوشمند

نخستین موردی که در یک سیستم روشنایی هوشمند توجه افراد را جلب می کند تاثیر آن بر میزان روشنایی و نوع رنگ لامپ ها می باشد.

عنوان اصلی محتوا:همه چیز درباره سیستم روشنایی هوشمند
خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه)با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن تجهیزات هوشمند سازی می توان سیستم های روشنایی در مکان های مختلف را نیز به وسیله برنامه های مختلف و لوازم مناسب هوشمند کرد تا ضمن صرف انرژی کمتر از نورهای مناسبی نیز استفاده کرد که ما در این مقاله سعی می کنیم به بررسی سیستم روشنایی هوشمند بپردازیم.

با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن تجهیزات هوشمند سازی می توان سیستم های روشنایی در مکان های مختلف را نیز به وسیله برنامه های مختلف و لوازم مناسب هوشمند کرد تا ضمن صرف انرژی کمتر از نورهای مناسبی نیز استفاده کرد که ما در این مقاله سعی می کنیم به بررسی سیستم روشنایی هوشمند بپردازیم.

در منابع آمده است که حدود ۷۰% میتوان با این سیستم‌ها در بخش مصرف انرژی حاصل از تجهیزات روشنایی، صرفه جویی کرد. از طرفی حدود ۸% از کل مصرف انرژی خانه‌ها مربوط به تجهیزات روشنایی است. بنابراین حدود ۵ الی ۶ درصد در مجموع، مصرف انرژی خانه‌ی شما، با سیستم‌های روشنایی هوشمند کاهش پیدا می‌کند.

لامپ ها به جز روشن کردن فضا، کارهای دیگری هم می توانند انجام دهند. اگر از انواع درست آنها بجا و با فکر استفاده شود، نورشان می تواند یک تابلو، یک دیوار و یا هر چیزی که شما مایل باشید را از سایرین برجسته کند و یا حس و حال رمانتیکی را به فضای باز منزل ببخشد. اگر از سیستم روشنایی هوشمند استفاده کنید تمامی این کارها به صورت هوشمند و تنها با یک ضربه ی کوچک انگشت یا صدای شما انجام شوند

معرفی سیستم روشنایی هوشمند

 

با استفاده از این سیستم می توان به طور خودکار و از راه دور نور قسمت های مختلف ساختمان را کم و زیاد کرد و یا به طور کلی به روشن و یا خاموش کردن لامپ ها در شبانه روز مشغول بود.

این سیستم می تواند با استفاده از نور های رنگی فضای منزل را بزرگتر و ساختمان را جذاب تر نشان دهد. این سیستم هوشمند با تنوع رنگی می تواند سبب ایجاد آرامش، هیجان و به خواب رفتگی افراد شود.

کسانی که از این سیستم استفاده می کنند تا 5 درصد مصرف برق خود را کاهش می دهند و به راحتی به نورپردازی نمای خارجی ساختمان و کنترل خودکار آن می پردازند. افراد با برخورداری از این سیستم می توانند نوع رنگ و شدت نور را در هنگام مطالعه کردن، غذا خوردن و استراحت کردن تغییر دهند و میزان آن را کم و زیاد کنند.

در این سیستم هوشمند سازی می توان از لامپ ها و لوسترهای هوشمند و کم مصرف استفاده کرد و به جای استفاده از کلیدها و پریزها، روشن و خاموش کردن آنها را به صورت خودکار انجام داد.

با استفاده از این سیستم می توان مکان هایی مانند آسانسورها، راهرو ها و راه پله ها را در صورت ورود و خروج افراد به صورت خودکار و برنامه ریزی شده روشن و خاموش کرد.

سما هوشمند گامی بزرگ در زمینه هوشمند سازی ساختمان در اصفهان نظیر دوربین مدار بسته در اصفهان ، نصب دزدگیر در اصفهان و سایر موارد مربوط به هوشمندسازی برداشته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button