سیستم روشنایی هوشمند
سیستم روشنایی هوشمند
ژوئن 24, 2021
همه چیز درباره تعامل سیستم ها در ساختمان هوشمند
ساختمان هوشمند
جولای 10, 2021

سیستم هوشمند Bms

سیستم هوشمند Bms

همه چیز درباره سیستم هوشمند Bms

سیستم های هوشمند مختلفی در ساختمان ها برای انجام عملکردهای مختلف وجود دارند که هر کدام می توانند به وسیله کنترل از راه دور سبب ایجاد امنیت، ایمنی و جلوگیری از اتلاف انرژی شوند. سیستم هوشمند Bms سیستمی است که مدیریت سیستم های هوشمند زیادی را بر عهده دارد تا مشکلی در عملکرد آنها ایجاد نشود.

عنوان اصلی محتوا:همه چیز درباره سیستم هوشمند Bms
خلاصه محتواسیستم های هوشمند مختلفی در ساختمان ها برای انجام عملکردهای مختلف وجود دارد که هر کدام می توانند به وسیله کنترل از راه دور سبب ایجاد امنیت، ایمنی و جلوگیری از اتلاف انرژی شوند. سیستم هوشمند bms سیستمی است که مدیریت سیستم های هوشمند زیادی را بر عهده دارد تا مشکلی در عملکرد آنها ایجاد نشود.

سما هوشمند گامی بزرگ در زمینه هوشمند سازی ساختمان در اصفهان نظیر دوربین مدار بسته در اصفهان ، نصب دزدگیر در اصفهان و سایر موارد مربوط به هوشمندسازی برداشته است .

سیستم هوشمند Bms شامل چه سیستم هایی است؟

این سیستم نوعی سیستم مدیریت ساختمان در مکان های مختلف می باشد که با استفاده از سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری کار خود را انجام می دهد و بین سیستم های مختلف ارتباط برقرار می کند.

استفاده از این سیستم می تواند در بردارنده هزینه های زیادی باشد، اما اثرات آن در بلند مدت مشخص می شود که سبب آرامش افراد و استفاده بیشتر از امکانات ساختمان می گردد. این سیستم شامل سه بخش اصلی حسگر، کنترلر و عملگر است.

در این سیستم هوشمند، حسگرهایی در قسمت های مختلف ساختمان و یا مکانی که قرار است از سیستم هوشمند Bms استفاده کند، به منظور سنجش میزان دما، رطوبت، روشنایی، رفت و آمد و … قرار داده شده است.

حسگرها اطلاعات لازم را دریافت می کنند و به بخش کنترلر می رسانند. این بخش نیز به بررسی و آنالیز اطلاعات دریافتی از حسگرها می پردازد و سعی می کند دستورهای مناسبی را به بخش عملگر بفرستد تا همه چیز در قسمت های مختلف ساختمان تنظیم شود.

این سیستم شامل زیر سیستم های فراوانی برای مکان های مختلف اداری، تجاری و مسکونی است. انواع این زیر سیستم ها شامل سیستم های هوشمند روشنایی، اعلام حریق، ورود و خروج افراد با توجه به تشخیص چهره و اثر انگشت، تهویه مطبوع، گرمایش و سرمایش از کف، هتل داری هوشمند، پارکینگ ها، دوربین های مدار بسته و … می باشد که هر کدام عملکرد مخصوص به خود را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button