مزایای نصب دزدگیر
مزایای نصب دزدگیر و اینکه برای چه اماکنی باید دزدگیر نصب کنیم
دسامبر 24, 2020
اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر
اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر اماکن را بشناسیم :
ژانویه 7, 2021

ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته

دستگاه ان وی ار DIESPI-P-NV-3110 ظرفیت ذخیره سازی دوربین مداربسته

ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته وابسته به چه عواملی است؟

ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته   اولین سوال رایجی که همواره از طرف مشتریان دوربین مداربسته اصفهان پرسیده می شود ؟

برای پاسخ به این سوالات باید بگوییم که جواب ثابت و مشخصی وجود ندارد و به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به تشریح این عوامل می پردازیم :

1) ظرفیت و تعداد هارد دیسک‌ ها :

اولین و موثرترین عامل بر ظرفیت ذخیره سازی دوربین  حجم و تعداد هارد دیسک های موجود در سیستم می باشد. هر چه تعداد  یا ظرفیت هارد دیسک ها بالا باشد، قدرت ذخیره سازی دوربین مدار بسته نیز بالا می رود.

2) تعداد دوربین های موجود در سیستم مدار بسته :

هر چه تعداد CCTV هایی (دوربین های مدار بسته ای ) که نصب شده بیشتر شود درنتیجه تصاویر بیشتری نیز ثبت و ضبط می کند. بنابراین به سیستمی نیاز داریم که ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته آن بالا باشد.

3) کیفیت دوربین ها :

یکی دیگر از عوامل موثر بر ظرفیت ذخیره سازی دوربین کیفیت دوربین های موجود در سیستم است. هر چقدر رزولوشن و یا وضوح تصاویری دوربین مدار بسته ثبت می کند بالاتر باشد به فضای بیشتری برای ذخیره سازی آنها نیاز است.

در حال حاضر دوربین های مدار بسته می توانند در کیفیت های HD ، FULL HD ،4K و … تصاویر و فیلم ها را ثبت و ضبط نمایند که از بین آنها کیفیت 4K بخاطر وضوح تصاویر بالا فضای بیشتری را در هارد دیسک اشغال میکند.

در واقع هرچه عدد مربوط به مگاپیکسل دوربین بالا باشد ، کیفیت تصویر بالاتری ارائه می دهد و تصاویر آن نیز فضای بیشتری را اشغال خواهد نمود پس باید سیستمی تهیه کنیم که ظرفیت ذخیره سازی دوربین  آن بالا باشد.

4) حالت های ضبط دستگاه :

در تنظیمات دستگاه ضبط کننده حالت های مختلفی برای ضبط وجود دارد که هر کدام میزان فضای در سیستم اشغال می کند.یکی از این حالت ها 24 ساعته یا Continues نام دارد.

همانطور که از اسمش پیداست تصاویر را بی وقفه ثبت و ضبط میکند و بیشتر تصاویر یکنواخت و تکراری خواهند بود.طبیعی است که ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته باید در این حالت بسیار زیاد باشد تا توانایی نگهداری اطلاعات را داشته باشد.

این حالت چون فضای زیادی از هارد دیسک اشغال می کند بهتر است استفاده نشود. حالت بعدی Motion Detection یا تشخیص حرکت نام دارد.

در این حالت به محض اینکه سوژه متحرکی وارد صحنه شد دوربین مدار بسته شروع به ضبط میکند تا زمانی که آن سوژه از کادر خارج شود.

بدین ترتیب تنها اتفاقات مهم ضبط می شوند و از ضبط تصاویر تکراری جلوگیری می شود و فضای بیشتری در ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته باقی خواهد ماند.

5) میزان فریم ریت دوربین مدار بسته :

فیلم هایی که ما میبینیم از تصاویر بی شماری تشکیل شده اند که از کنار هم قرار گرفتن آنها فریم ریت ها حاصل می شود و ما آن تصاویر را بصورت فیلم می بینیم.هرچه میزان فریم ریت فیلم بیشتر باشد فیلم را روان تر و واضح تر خواهیم دید .

بنابراین اگر سیستم مدار بسته ای در مکان مهم و حساس نصب شده باشد و میزان وضوح و شفافیت تصاویر ضبط شده در آن اهمیت داشته باشد باید سیستمی انتخاب کرد که ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته در آن بالا باشد که بتواند تصاویر را پشت سر هم عکسبرداری کند.

 

نکاتی برای به حداکثر رساندن ظرفیت ذخیره سازی دوربین  :

  • برای برطرف نمودن مشکل کمبود حافظه می توان از هارد خارجی استفاده کرد و سیستم را گسترش داد.
  • در مکان هایی مانند پارکینگ ها که ضبط فیلم ها با صدا ضروری نیست. شما می توانید ضبط صدا را غیرفعال کنید در اینصورت فضای کمتری برای ضبط اطلاعات اشغال می شود و ظرفیت ذخیره سازی دوربین مدار بسته را بالا می برید.
  • تا حد امکان دوربین های امنیتی را در مناطق شلوغ و پر رفت و آمد نصب نکنید،و یا آن را روی حالت تشخیص حرکت نگذارید . چرا که با حرکت هر چیزی هشدار و آلارم می دهد و این هشدار ها باعث اشغال فضای حافظه دستگاه می شود.
  • به طور مرتب از فایل ها ، تصاویر و فیلم های مهم ذخیره شده پشتیبان یا Backup بگیرید تا علاوه بر اینکه جلوی از بین رفتن احتمالی فایل ها در سیستم را می گیرید به خالی شدن فضای ذخیره سازی نیز کمک می کنید.
  • از تکنیک فشرده سازی ویدئو نیز می توانید برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی استفاده کنید.

 

دوربین مداربسته اصفهان

سیستم اعلام حریق اصفهان

دزدگیر در اصفهان

شرکت های دوربین مداربسته در اصفهان

هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button