عمر دوربین مدار بسته به چه عواملی بستگی دارد ؟

اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر
اجزای موثر بر عملکرد دزدگیر اماکن را بشناسیم :
ژانویه 7, 2021
مزیت هوشمند سازی اصفهان
مزیت هوشمند سازی ساختمان
ژانویه 21, 2021

عمر دوربین مدار بسته به چه عواملی بستگی دارد ؟

عمر دوربین مداربسته اصفهان

عمر دوربین مداربسته اصفهان

عمر دوربین مدار بسته به چه عواملی بستگی دارد ؟

عمر دوربین مدار بسته به  عوامل متعددی بستگی دارد که با شناخت و رعایت آنها می توان باعث افزایش ماندگاری شد.در ادامه مقاله این عوامل را بررسی خواهیم کرد.

دوربین مدار بسته نیز همانند دیگر وسایل الکترونیکی یا مکانیکی دارای عمر کارکرد می باشد. طول عمر دوربین  مدار بسته اصفهان در شرکت سما هوشمند ،  با توجه به نوع دوربین مداربسته , رعایت اتصالات برق و شبکه و عایق بندی صحیح دوربین و دیگر تجهیزاتی که در آن به کار رفته تفاوت دارد.

 

1) اولین نکته موثر در عمر دوربین مدار بسته:

نوع دوربین مدار بسته مورد استفاده است.باید هنگام خرید دوربین مدار بسته دقت و وسواس لازم را به کار برد چرا که برخی دوربین ها کیفیت لازم را ندارند در نتیجه ماندگاری دوربین را پایین می آورند.

 

2) همچنین دوربین مدار بسته را باید با توجه به نوع کاربری تهیه کرد.

برای مثال برای استفاده در محل های مهم و حساس باید یک دوربین مدار بسته پیشرفته و به روز خریداری شود تا بتواند پاسخگوی نیاز های ما باشد.

 

3) علاوه بر نوع دوربین مدار بسته که در ماندگاری دوربین تاثیر بسزایی دارد،

تجهیزات جانبی مورد استفاده نیز بی تاثیر نیست. این مسئله به قدری می تواند بر ماندگاری دوربین مدار بسته اثر بگذارد که در صورت استفاده از تجهیزات نامناسب سبب از کار افتادن دوربین شود. برای نمونه عمر دوربین های موتور دار و متحرک کمتر از دوربین های مدار بسته دیگر می باشد.

 

4) عامل دیگر اثرگذار بر ماندگاری  دوربین مدار بسته ، محل نصب دوربین می باشد.

بدیهی است که اگر دوربین در مکان های داخلی مانند بانک ها , مدارس , شرکت ها , منازل و … نصب شود عمر بیشتری نسبت به نصب در مکان های خارجی خواهد داشت. همچنین دوربین هایی که در محیط های گرم و در معرض گرد و خاک و باد و باران و طوفان نصب شوند ، احتمال از کارافتادگی و خرابی در آن ها بالا می رود و نیاز به رسیدگی و بازرسی بیشتری دارند.

بنابراین بهتر است تا حدامکان دوربین مدار بسته را در کنج و گوشه دیوار یا زیر سایبان و… که کمتر در معرض آسیب است نصب کرد. بررسی ظاهری دوربین باعث می شود اگر بدنه دوربین دچار زنگ زدگی شده باشد به سرعت تعمیر شود.

 

5) تاثیر” لنز” دوربین را بر عمر دوربین مدار بسته به هیچ وجه نمی توان انکار کرد .

بنابراین باید مراقبت های لازم را از آن به عمل آورد مانند : پاک کردن گرد و غبار های روی لنز دوربین مدار بسته با یک پارچه لطیف و تمیز ، بررسی منظم سنسورهای روی دوربین و بررسی زوم دوربین ، از سر راه برداشتن هر گونه شاخه و برگی که ممکن از با لنز دوربین برخورد کند.

 

گذشته از مواردی که ذکر شد چگونگی نصب دوربین مدار بسته نیز حائز اهمیت می باشد و باید نصاب کاربلد و با تجربه ای را به کار گرفت تا با رعایت نکات استاندارد و اصولی ، نصب را انجام دهد .

بعضی از دوربین ها دارای سیم هستند و با استفاده از کابل کشی نصب می شوند اما برخی بی سیم هستند و از امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند پس نیازی به سیم کشی ندارند.

دوربین مدار بسته را نباید بدون هیچ محافظی در معرض نور خورشید , رطوبت باران و برف و … قرار داد،در اینصورت عمر دوربین مدار بسته به شدت کاهش می یابد در ضمن دوربین مداربسته را حتما باید در جای خود محکم کرد تا در صورت وقوع زلزله و یا طوفان دچار خسارت و از کارافتادگی نشود .

برای افزایش طول ماندگاری  دوربین مدار بسته در هر دو نوع از دوربین های مداربسته نصب را به صورت کاملا دقیق و اصولی انجام داد .

 

دوربین مداربسته اصفهان

سیستم اعلام حریق اصفهان

دزدگیر در اصفهان

شرکت های دوربین مداربسته در اصفهان

هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button