عمر دوربین مداربسته اصفهان
عمر دوربین مدار بسته به چه عواملی بستگی دارد ؟
ژانویه 13, 2021
عملکرد دزدگیر اماکن
عملکرد دزدگیر اماکن
ژانویه 28, 2021

مزیت هوشمند سازی ساختمان

مزیت هوشمند سازی اصفهان

مزیت هوشمند سازی ساختمان ها چیست ؟

از مزیت هوشمند سازی ساختمان یا به عبارتی BMS  بسیار مورد استقبال مهندسین و حامیان انرژی های طبیعی و پایان پذیر قرار گرفته است. اما متاسفانه بنا به برخی دلایل اجتماعی و اقتصادی، هوشمند سازی ساختمان در ایران رونق چندانی ندارد. حتی بسیاری از مردم از مزیت هوشمند سازی ساختمان ها بی اطلاع هستند.

در این بخش از مقاله سعی داریم دلیل استفاده از هوشمند سازی ساختمان را بیان کنیم. در دنیای مدرن و ماشینی که انسان ها بیشتر از گذشته درگیر دغدغه های ذهنی هستند ، به دنبال زندگی راحت تر و پر از آرامش می باشند.یکی از دلیل استفاده از فواید هوشمند سازی ساختمان در اصفهان سهولت و تسریع در انجام امور است.

همچنین با ایجاد فضای دلخواه ، سبب القای حس آرامش و امنیت می شود. در عصر جدید ، همه روزه شاهد پیشرفت علم و تکنولوژی هستیم که به خدمت انسان‌ها بیاید و رفاه و آسایش بیشتری برای او فراهم نماید.

از دیگر دلایل آشنایی و استفاده از  هوشمند سازی ساختمان، نگرانی و دغدغه مسئولان در قبال سیر نزولی و نابودی انرژی ها می باشد که تاثیر مستقیمی بر زندگی انسان ها می گذارد و فاکتور آسایش و راحتی را که همیشه به دنبالش بودیم را از ما میگیرد.

بنابراین انسان‌ها تلاش میکنند تا ضمن حفظ آسایش و رفاه ، از مصرف انرژی در ساختمان ها بکاهند.

هوشمند‌ سازی یعنی با استفاده از یکسری سخت‌افزار‌ و نرم‌افزار در ساختمان ، قسمت‌های مختلف آن را به صورت اتوماتیک اداره و کنترل نمود.

در نتیجه هوشمند سازی ساختمان این را در پی  خواهد داشت  که وقتی به سیستم های هوشمند تجهیز شده باشد ، می تواند میزان گرما و سرما ، سیستم های حفاظتی و امنیتی ، سیستم های الکترونیکی و صوتی و تصویری ، تهویه هوا و… را بطور خودکار اداره و کنترل کند بنابراین نقش موثری در کاهش استفاده از انرژی در پی خواهد داشت.

یک ساختمان هوشمند به گونه ای طراحی شده است که انرژی را بصورت مفید و کارامد مورد استفاده قرار می دهد. بدیهی است برای استفاده از مزیت هوشمند سازی ساختمان ، باید زیر ساخت های خاصی را هنگام اجرا و ساخت ساختمان رعایت کرد که باعث افزایش در هزینه عملیات ساخت و ساز می شود و بسیاری از افراد به همین خاطر زیر بار هوشمند سازی ساختمان نمی روند.

چند مورد از مزیت هوشمند سازی ساختمان ها به زبان ساده :

  1. کاهش 5 الی 35 درصدی انرژی کاهش مصرف انرژی در ساختمان های هوشمند
  1. بهبود بازده ساختمان با استفاده از حسگرها که قادر به کنترل نور و گرما و … می باشد.
  2. دارای هزینه تعمیر و نگهداری پایین و سهولت در عیب یابی نسبت به ساختمان های سنتی
  3. افزایش بهره وری و کارایی و ایجاد رفاه بیشتر برای ساکنین
  4. برنامه ریزی و کنترل انرژی های مصرفی در ساختمان بر اساس تجزیه و تحلیل داده های سیستم

 

دوربین مداربسته اصفهان

سیستم اعلام حریق اصفهان

دزدگیر در اصفهان

شرکت های دوربین مداربسته در اصفهان

هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button