تعریف هتل هوشمند
تعریف هتل هوشمند
ژوئن 12, 2021
سیستم روشنایی هوشمند
سیستم روشنایی هوشمند
ژوئن 24, 2021

هوشمند سازی بیمارستان

هوشمند سازی بیمارستان

هوشمند سازی بیمارستان

بیمارستان ها از مکان های عمومی هستند که هوشمند سازی آنها می تواند به خوبی به آسایش بیماران، مراجعه کنندگان و پرسنل بیمارستان کمک کند. این هوشمند سازی می تواند از جنبه های زیادی در میزان اتلاف انرژی نیز تاثیرگذار باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم به بررسی استفاده از سیستم هوشمند سازی بیمارستان بپردازیم.

عنوان اصلی محتوا:همه چیز درباره هوشمند سازی بیمارستان
خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه)بیمارستان ها از مکان های عمومی هستند که هوشمند سازی آنها می تواند به خوبی به آسایش بیماران، مراجعه کنندگان و پرسنل بیمارستان کمک کند. این هوشمند سازی می تواند از جنبه های زیادی در میزان اتلاف انرژی نیز تاثیرگذار باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم به بررسی استفاده از سیستم هوشمند سازی بیمارستان بپردازیم.

به کمک کلیدهای هوشمندی که در کنار تخت بیمار در یک درمانگاه یا بیمارستان هوشمند قرار می گیرد امکان فراخوانی پرستار یا نیروی خدماتی به سادگی برای بیمار یا همراه او فراهم می شود به کمک این امکان و با افزایش سرعت عمل برای فراخواندن کمک علاوه بر اینکه بیمار خدمات بهتری دریافت می کند کیفیت درمان هم افزایش یافته حتی از بعضی از خطرات احتمالی هم پیشگیری می شود.

علاوه بر همه ویژگی های به خصوصی که به آن ها اشاره شد می تواند خدمات ویژه ای را برای راحت تر کردن کار پرستاران و نیروهای خدماتی در بیمارستان ها هم فراهم کند.

موارد استفاده از سیستم هوشمند سازی بیمارستان

نخستین موردی که می توان برای هوشمند سازی مراکز بهداشتی به خصوص بیمارستان ها استفاده کرد، استفاده از تجهیزات امنیتی برای وسایل و تجهیزات، اتاق های استریلیزه و … باشد.

سیستم روشنایی هوشمند نیز می تواند از دیگر سیستم هایی باشد که با استفاده از تجهیزات مختلف، می تواند ساعات روشنایی شب و روز را به خوبی کنترل و تنظیم کند.

دیگر موردی که برای هوشمند سازی این مراکز استفاده می شود، سیستم های هوشمند گرمایشی و برودتی است. این سیستم ها می توانند به صورت خودکار با توجه به تغییرات آب و هوایی در فصول مختلف و شب و روز دما را تغییر دهند و کم و زیاد کنند.

دیگر مورد اینکه بیمارانی که اتاق های خصوصی گرفته اند، می توانند با یک دستگاه کنترل و برنامه تنظیم شده به تنظیم دما و روشنایی اتاق خود بپردازند. با هوشمند سازی این مکان می توان با استفاده از تلویزیون ها و پخش موسیقی های مختلف مراجعان را در سالن های انتظار نیز سرگرم کرد.

بیمارستان هایی که از این تجهیزات استفاده می کنند، می توانند سبب راحتی پزشکان و بیماران شوند. زیرا بیمار با یک دکمه و رساندن علامت هشدار به پرستاران می تواند وضعیت خود را گزارش دهد و احتیاجات خود را برآورده کند.

امکاناتی همچون رزرو وقت معاینه، کنترل لوازم برقی، استفاده از سیستم های تصویری و شنیداری بخش ها و اتاق های بیماران نیز از دیگر مواردی است که در هوشمند سازی مکان های بهداشتی و درمانی مورد توجه قرار می گیرد.

یکی از اصلی ترین موارد هوشمند سازی بیمارستان سیستم اعلام حریق اصفهان توسط سما هوشمند با حرفه ای ترین ابزار و افراد است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button