اتوماسیون سازی خانه
اتوماسیون سازی خانه
می 27, 2021
تعریف هتل هوشمند
تعریف هتل هوشمند
ژوئن 12, 2021

هوشمند سازی ساختمان

همه چیز درباره موارد اصلی هوشمند سازی ساختمان

همه چیز درباره موارد اصلی هوشمند سازی ساختمان

با پیشرفت علم و تکنولوژی ساختمان ها نیز می توانند از تجهیزات هوشمند سازی برخوردار شوند تا امنیت داده ها، اطلاعات، افراد و خود ساختمان تامین شود. بسیاری از ساختمان های تجاری، اداری و اطلاعاتی دارای این تجهیزات می باشند که ما در اینجا به معرفی موارد اصلی هوشمند سازی ساختمان می پردازیم.

 

معرفی موارد اصلی هوشمند سازی :

انواع دوربین های مدار بسته به منزله سیستم های ضد سرقت و کنترل امنیت به کار می روند که این دوربین ها شامل انواع مختلفی از قبیل دوربین های دید در شب، دوربین های Lpr ، دوربین های گنبدی شکل، دوربین های استوانه ای شکل، دوربین هایی با قابلیت تغییر لنز، دوربین هایی با قابلیت دید در شب و روز، دوربین های چرخشی، دوربین های کوچک و مناسب برای مکان های مخفی، دوربین های شبکه ای و … می باشند.

از دیگر موارد هوشمند سازی ساختمان ها می توان به سیستم های اعلام حریق اشاره کرد که می توانند با به وجود آمدن دود و حرارت سبب ایجاد هشدار های دیداری و شنیداری شوند.

سیستم های تهویه مطبوع نیز از دیگر تجهیزات هوشمندسازی می باشد، که شامل توزیع و تولید حرارت و رطوبت در سر تا سر ساختمان می شوند. از دیگر سیستم ها نیز می توان به سیستم های کنترل روشنایی ساده و متغیر اشاره کرد.

از دیگر موارد می توان به سیستم های کنترل دمای ساختمان که شامل انواع ترموستات های فن کویل و گرمایش از کف می باشند، اشاره کرد.

قابل ذکر است که بسیاری از این سیستم ها را می توان از راه دور کنترل کرد و در صورت تغییر امنیت و نوع هر کدام، هشدارهایی به افراد داده می شود، تمام این سیستم ها دارای برنامه های نرم افزاری هستند که می توان آنها را روی رایانه و یا تلفن همراه نصب کرد.

برای اشتن خانه امن با سما هوشمند برترین هوشمندسازی ساختمان در اصفهان تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button