محافظت از تصاویر دوربین مداربسته
محافظت از تصاویر دوربین مداربسته
می 11, 2021
اتوماسیون سازی خانه
اتوماسیون سازی خانه
می 27, 2021

هوشمند سازی موتور خانه ساختمان

هوشمند سازی موتور خانه ساختمان

همه چیز درباره سیستم هوشمند سازی موتور خانه ساختمان

هوشمند سازی موتور خانه ساختمان : موتورخانه قسمتی از ساختمان است که وظیفه مصرف انرژی و تولید گرما را دارد. در گذشته موتور خانه دارای ترموستات بود و افراد باید با درجه بندی به تنظیم دما می پرداختند. اما با ورود سیستم های هوشمند سازی تمام کارها از طریق سیستم های نرم افزاری انجام داده می شود. ما در این مقاله سعی می کنیم به بررسی موضوع هوشمند سازی موتور خانه ساختمان بپردازیم.

 

مزایای هوشمند سازی موتور خانه :

سیستم های هوشمند سازی موتورخانه ها قابلیت تنظیم دمای دیگ های بخار، آب گرم، فن کویل ها و … را دارند.

خیلی از افراد فکر می کنند برای هوشمند سازی موتورخانه های قدیمی نیاز به ایجاد تغییرات زیادی در ساختمان است. در صورتی که اینگونه نمی باشد و می توان به راحتی با نصب یک سنسور بر روی لوله های موتورخانه ها آنها را به سیستم های هوشمند تبدیل کرد و از راه دور به کنترل دما در آنها پرداخت.

زمانی که موتورخانه ها مجهز به سیستم های هوشمند سازی می شوند، می توانند در فصول مختلف و شرایط آب و هوایی متفاوت و همچنین تغییر ساعات شبانه روز دما را به طور خودکار و از راه دور تغییر دهند.

با هوشمند سازی موتورخانه ها در ساختمان های مختلف اداری، تجاری و به خصوص هتل ها می توان میزان مصرف انرژی و بهای پرداختی را کمتر کرد. ایمنی تجهیزات موتورخانه بیشتر و قابل اطمینان تر می شود. هزینه تعمیرات قسمت های مختلف موتورخانه کاهش پیدا می کند. همچنین با هوشمند سازی موتورخانه می توان دیگ های بخار آب و لوله های آب گرم را از یخ زدگی حفظ کرد.

قابل ذکر است که تمام تغییرات دمایی در موتورخانه ها توسط نصب یک برنامه نرم افزاری، روی یک صفحه نمایشگر در رایانه ها و تلفن های همراه مشهود می باشد.

هوشمند سازی ساختمان در اصفهان با سما هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button